+389 78 211 005

Гостилница "ВЕЛИ ИВ"

Со нашето гостопримство и кулинарски вештини, ги задоволуваме вашите вкусови повеќе од 30 години

Кои сме ние?

Гостилницата „Вели-ив“ е отворена во 1994 година, како семеен бизнис од главниот кулинар Благоја Тасевски и неговите синови Велибор и Иван.

Погледни видео

Зошто да нѐ изберете нас?

Гурманска кујна

Употребуваме свежи и квалитетни состојки во традиционални гурмански рецепти, за извонредни вкусеви и задоволство со храната која ја сервираме.

Професионална услуга

Повеќе од 30 години гостопримството на нашето семејство е приоритет во нашиот ресторан. Секој наш гостин се чувствува како дома.

Моменти за паметење

Нудиме пријатна и топла атмосфера, каде секој наш гостин се чувствува како да е дома. Нашите рецепти пренесувани од генерации се вкусеви од македонска кујна, што нѐ прави препознатливи.

Мени за прослави

Мени 1

Ладно предјадење

(Вели Ив крем салата, сирење)

Салата мешана

(Зелена салата, домат, краставица, цвекло, морков)

Топло предјадење

(Тиквици, пирошка, пох.кашкавал, пох.зденка)

Главно јадење

(Уштипци 0,120 кг, Шприцерајки 0,120 кг)

Прилог

(Мешано, вариво, помфрит)

790 ден

Мени 2

Ладно предјадење

(Вели Ив крем салата, сирење)

Салата мешана

(Зелена салата, домат, краставица, цвекло, морков)

Топло предјадење

(Тиквици, пирошка, пох.кашкавал, пох.зденка)

Главно јадење

(Свински стек полнет со кашкавал и прелив од печурки 0,120кг.)

Прилог

(Мешано вариво, помфрит)

770 ден

Мени 3

Ладно предјадење

(Вели Ив крем салата, сирење)

Салата мешана

(Зелена салата, домат, краставица, цвекло, морков)

Топло предјадење

(Тиквици, пирошка, пох.кашкавал, пох.зденка)

Главно јадење

(Пилешки стек полнет со кашкавал и прелив од печурки 0,120кг.)

(Свинска вешалица 0,120кг.)

Прилог

(Мешано, вариво, помфрит)

780 ден

Мени 4

Ладно предјадење

(Вели Ив крем салата, сирење)

Салата мешана

(Зелена салата, домат, краставица, цвекло, морков)

Топло предјадење

(Тиквици, пирошка, пох.кашкавал, пох.зденка)

Главно јадење

(Cвински ражнич 0,060 кг)

(Пилешко на скара 0,080кг.)

(Микс увијач (мелено месо со кашкавал и сланина) 0,080кг)

Прилог

(Мешано, вариво, помфрит)

760 ден

Мени 5

Ладно предјадење

(Вели Ив крем салата, сирење)

Салата мешана

(Зелена салата, домат, краставица, цвекло, морков)

Топло предјадење

(Тиквици, пирошка, пох.кашкавал, пох.зденка)

Главно јадење

(Cвински ражнич 0,080 кг)

(Пилешко на скара 0,080кг.)

(Микс увијач (мелено месо со кашкавал и сланина) 0,080кг)

Прилог

(Мешано, вариво, помфрит)

690 ден

Контактирајте нѐ

Локација:

ул.Финска бр. 2 (Т.Ц. Ченто)
Скопје, Северна Македонија

Телефон:

+389 78 211 005

Се испраќа
Вашата порака е испратена.Ви Благодариме!